Header Image

Sandra - Mamma till Wilmer och Joline

Välkommen till Sandras blogg! Jag är en 27 årig tjej, toppbloggare i Norrköping och hos Vimedbarn, och mamma till Wilmer & Joline. Jag bor med min sambo, i vårt nybyggda hus utanför Norrköping. Hos mig får du läsa om det mesta inom familjeliv, mat & bakning med receptinspiration, inredning, shopping, resor och mycket mer. Välkomna hit! Vill ni komma i kontakt med mig? Maila på: [email protected]

Walt Disney – Magic Kingdom Florida!

Publicerad,

När man åker till Florida så är det ett måste att åka till Disney och besöka någon av deras fantastiska parker.
Vi har varit i de flesta av dom, men den som vi vill besöka nu i vår när vi är över i USA, är Magic Kingdom. Deras traditionella, populäraste och största park.

Förra året var tanken att vi skulle åkt dit, men det blev Hollywood studios istället.
Oavsett vilken av parkerna du besöker får man en helt galen upplevelse. Det är verkligen en otrolig upplevelse för båda vuxna och barn.
Allt är så bra planerat, strukturerat och helt magiskt uppbyggt.

Det som var så himla coolt då, var deras ljusshow som de skapat. En hel gata med mängder av ljus. Allt i en cool show, i takt med musik, så blinkade dessa lampor. Den upplevelsen gick inte fånga på kort, utan måste upplevas i verkligheten.

Har ni besökt någon av Disneys parker någon gång?

 

1 Kommentar

  1. Jag har varit i Paris, Florida och i Anaheim CA. Gillade alla parker såklart och när jag var i Paris var jag bara 8 år men glömmer det aldrig. Florida gillade jag mest 🙂 Vilken upplevelse det är, både för barn och vuxna. Man blir som barn på nytt liksom!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *