Vårkänslor + Dagens Outfit!
Idag var jag på jobbet och jag saknar verkligen mina kära arbetskompisar.
Saknar alla våra småsnack på morgonkvisten innan vi börjar jobba. Alla härliga luncher tillsammans, och bara sällskapet man hade under hela dagen.
Är så otroligt gad att jag har de fina kollegorna som jag har. <3
Idag hade jag vårjacka och tygskor på mig. Så himla vårigt det kändes och jag frös inte heller.
Detta hade jag på mig förrutom vårjackan och tygskorna
Har en bukett med tupaner på bordet hemma som Claes fick i födelsedagspresent från jobbet. De ger mig också så sjukt mycket vårkänslor. Är våren här för att stanna nu tror ni?’
Vad jobbar du som? Och Claes? Nu blev jag nyfiken :=)
Va bra att du inte tog illa upp då 😛
Jag förstår att de måste va skönt. Att ha ett gäng man kan umgås med på dagarna är ju lyx! Själv kanske man kommer få sitta ensam hemma när det är dags sen. Men de e ju smällar man får ta 🙂
I helgen så blir de o pyssla hemma så mkt som möjligt. Önskar jag kunde knäppa med fingrarna bara o huset stod färdigt. Men de funkar ju tyvärr inte så.
Men jag tror vi ska gå på bio imorn o kolla på "män som hatar kvinnor" jag har läst alla böckerna o dom är superbra!
Vad ska ni gör då?
O jag håller med om det där med tulpanerna. Jag tycker att nästan alla blommor gör att man får vårkänslor. Såg massor med blåsippor på lunchen häromdan.
Kram
Svar: Nä det var inte svårt. Ju jämnare man får ytan på trolldegen desto finare blir både tryck och slutresultat. Jag gnuggade som en galning, tog till och med olja för att göra det ordentligt slätt. Sedan fick jag hjälp att trycka hand och fot, svårt då de rycker så dant ; )
Vad härligt vårfräch du ser ut du som har fått färg! Avis ; ) ! Är det skönt att vara hemma då?
Kram