Header Image

Sandra - Mamma till Wilmer och Joline

Välkommen till Sandras blogg! Jag är en 27 årig tjej, toppbloggare i Norrköping och hos Vimedbarn, och mamma till Wilmer & Joline. Jag bor med min sambo, i vårt nybyggda hus utanför Norrköping. Hos mig får du läsa om det mesta inom familjeliv, mat & bakning med receptinspiration, inredning, shopping, resor och mycket mer. Välkomna hit! Vill ni komma i kontakt med mig? Maila på: [email protected]

Top Model, Bönder, Hantverkare!

Publicerad,

Ikväll är det Top Model igen!

Tycker ju inte att det är lika bra som det Amerikanska, men ska ändå se på det.
Älskar att se deras Photoshoots!

Har inte direkt fått någon favorit i tävlingen ännu. Har ni?

image584

Tala är silver men tiga är guld, heter det ju. Men i modevärlden är det precis tvärtom. Det får en av de blivande modellerna erfara i kvällens Top Model.

Sen är det ju även Bonde söker fru. Daterna fortsätter och jag antar att jag kommer fortsätta att skämmas och sitta på nålar, och vara beredd på att byta kanal om det blir alldeles för pinsamt.

image585

Sen är det även Room Service. Där Jonnie och Mattias fortsätter sin färd med den orangea husvagnen genom Sverige. De kommer i kvällens avsnitt renovera ett Båthus.
Vilken dröm de vore om dom kom till vårt hus (som ska byggas) och gjorde all inredning. Fast man skulle få vara med och bestämma lite. Men de är ju så sjukt duktiga på att måla och bygga saker.

image586

En salig blandning på människor ikväll. Top Modeller, Riktiga Bönder, och 2 rejäla hantverkare!

Hur ser eran Onsdagskväll ut?

14 Kommentarer

  1. Det blir nog: room service, top model. Hoppas du får en trevlig kväll 🙂

  2. Ja du .. I grund och botten är det bara hårdrock/rock som jag lyssnar på. Sen är jag en inbiten kant fan sen 1996 så deras nya går varm just nu. En hel del Lasse W blandat med massa house går också hem. Hiphop & rnb lyssnar jag aldrig på hemma .. får nog av det på jobbet.

    Så det är tv kväll för dig? jag ser aldrig tv. film e mer min grej. men jag följde top model när min käre vän freja var med och vann 🙂

  3. hehe jadu, jag ska inte kolla på bönderna iaf:p blir nog sitta här å skriva lite till och sen träffa en kompis för promead och nåt annat trevligt:)

  4. hej hej=9 ja det är skitrolig träning! nej nu tävlar ja inte i discodans men gjorde det från när ja va 7-16. Nu är det mest för skoj skull! mvh vicky

  5. kollar också på bonde söker fru;P gör testet på min sida som jag bloggade om nyss

  6. Joo, ganska blandat är det. Men det blir hårdrock 9 låtar av 10, så där förstår du blandningen…Jag har följt en enda serie i livet och det är världens bästa OC. Mår illa av att den serien är slut nu 🙁 Men vill du se lite mer film är du välkommen när du vill. Tänkte jag skulle köpa ny yv imorgon, så sen blir det massa film 🙂

  7. Jo, hon jobbade på Rhodos tillsammans med mina bättre vänner förrut. Firade nyår tillsammans i Åre för två år sen och då var hon tvungen att åka tillbaka till sthlm med mig eftersom hon skulle börja inspelningarna strax efter .. så de va kul att följa henne 🙂

  8. Båthuset gjorde de ju förra veckan! =) Ikväll var de ju en bröllops-svit..

  9. hej!
    du har blivit utmanad av mig!
    läs mer på min blogg

  10. Sitter också och kollar på Top Model. Har inte heller någon riktig favorit där.

  11. Fy ja visste att de va nåt, jobba o missa precis alla program juu! =/ hehe

  12. haha såg också bonde, jag skämmas också och sitter på nålar. Det är ju värsta förnedring, stackar den där unga killen han är ju helt borta :S

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *