Sandra – Mamma till Wilmer och Joline

Snabb leverans!

Alltså shiit.
Igår vid lunchtid beställde jag kläderna på Nelly och idag hade jag dom i brevlådan. Det kallar jag snabb leverans och bra service!
Trodde absolut inte jag skulle hinna få hem det till helgen så det var riktigt bra!

Sara kom förbi förrut med en jätte fin ordkidé. Tack snälla gumman! =)

Ikväll blir det att träffa Usa gänget. De små tjejerna. åhh, undrar hur Wilmer och dom kommer att leka? Han älskar ju oftast att leka med andra äldre barn så jag hoppas de kommer ha kul tillsammans. Wilmer var ju bara 6 mån när de sågs sist, så det har ju hänt en hel del sedan sist. Han kunde knappt sitta upp och nu springer han omkring som världens busfrö.
Tjejerna lär ha växt en hel del sedan vi såg dom i mars, så det ska verkligen bli kul!

Vad gör ni ikväll??

 

Skapa en blogg på Vimedbarn.se du också, klicka här! Och du har väl inte missat topplistorna, klicka här!
Kommentarer

Lämna ett svar

Läs mer om hur vi behandlar personuppgifter i vår integritetspolicy.
  1. Cissi

    Hoppas bara inte du behöver skicka tillbaka sakerna,har nämligen hört att de e himlans massa styr då! Undrar vart ni köpt wilmers badleksak? syns på några badbilder? är som en rutschkana som man har i badkaret?

  2. EmelieCatrine

    Naglarna blev ju jättefina! För under 100-lappen så är det ju kanon.
    Hoppas ni får en jättetrevlig kväll! 🙂

    Själv hoppas jag på en spelkväll och lite vin med tjejerna.. Vi får se vad som händer 🙂 Kram!

stats