Header Image

Sandra - Mamma till Wilmer och Joline

Välkommen till Sandras blogg! Jag är en 27 årig tjej, toppbloggare i Norrköping och hos Vimedbarn, och mamma till Wilmer & Joline. Jag bor med min sambo, i vårt nybyggda hus utanför Norrköping. Hos mig får du läsa om det mesta inom familjeliv, mat & bakning med receptinspiration, inredning, shopping, resor och mycket mer. Välkomna hit! Vill ni komma i kontakt med mig? Maila på: [email protected]

Powerwalk + våran lördag.

Publicerad,

Denna soliga lördag började med en härlig powerwalk tillsammans med mamma.
Har sen suttit och pratat med mamma och pappa ettag.

Nu kom jag hem och ska börja göra iordning mig lite, för att sen bege mig till Wilmers dagiskompis Vega m familj där vi ska spendera dagen / kvällen.
Claes är där redan nu och hjälper dom att gräva något, så han är väl helt överlycklig när han får gräva grävmaskin igen =)

Vad gör ni denna härliga och soliga lördag?

Jag borde plantera mina fina höstblommor som jag köpte härromdagen. Några av blommorna på framsidan är döda och det ser inte alls välkomnande ut =)


De ser ju lite trevligare ut när det är färg kvar på blommorna =) Eller vad säger ni?

3 Kommentarer

  1. Hej. Hoppas allt är bra med er 🙂 En liten fråga till er.. Vad kostade ert hus med tomten? Det kostar ju en massa extra med puts med har jag förstått :p Köpte ni nyckelfärdigt hus eller gjorde ni mycket själva? Tack så mycket 😉 Kram och ha en trevlig och mysig lördagskväll 🙂

  2. Haha, sådär såg mina också ut. Men jag planterade nya igår 🙂 Pusss

  3. Jättefin plantering med höstblommor, får nog hålla med om att det ser lite mer välkomnande ut än de tidigare, de hade nog gjort sitt. 😉

    Trevlig kväll!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *