Header Image

Sandra - Mamma till Wilmer och Joline

Välkommen till Sandras blogg! Jag är en 27 årig tjej, toppbloggare i Norrköping och hos Vimedbarn, och mamma till Wilmer & Joline. Jag bor med min sambo, i vårt nybyggda hus utanför Norrköping. Hos mig får du läsa om det mesta inom familjeliv, mat & bakning med receptinspiration, inredning, shopping, resor och mycket mer. Välkomna hit! Vill ni komma i kontakt med mig? Maila på: [email protected]

Olyckan är snabbt framme!

Publicerad,

Idag var olyckan snabbt framme. Wilmer skulle åka inlines i det fina vädret men hamnar fel och gör världens faceplant ner i asfalten. Hans framtand flyger ut. Det forsar näsblod, blöder från hela munnen, han har världens fläskläpp och skrubbsår trots hjälm och skydd.

Lilla hjärtat! Som tur var, så var pappan i huset hemma, som är van vid att plåstra om andra. Jag hade förmodligen svimmat av allt blod. (Förhoppningsvis inte, för man får ju några märkliga super mom krafter när man måste) Men det är skönt med en van sjukvårdare i huset som är lugn i sånna här situationer. Wilmer är en tuffing, så han klarade det bra. Men stackars hjärtat. Jag tycker så synd om honom. 

  

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *