Header Image

Sandra - Mamma till Wilmer och Joline

Välkommen till Sandras blogg! Jag är en 27 årig tjej, toppbloggare i Norrköping och hos Vimedbarn, och mamma till Wilmer & Joline. Jag bor med min sambo, i vårt nybyggda hus utanför Norrköping. Hos mig får du läsa om det mesta inom familjeliv, mat & bakning med receptinspiration, inredning, shopping, resor och mycket mer. Välkomna hit! Vill ni komma i kontakt med mig? Maila på: [email protected]

En middag för två!

Publicerad,

Igår hade jag och älsklingen bestämt att vi skulle ha en middag för oss själva. Det är så skönt att få äta middag i lugn och ro ibland och slippa bli avbruten när man pratar om något, slippa allt som spills och grisas ner osv.
En härlig middag för två, på tu man hand.

Jag hade fixat lite snackdinner med ost och skinkpaj, med sallad och god hemmagjord dressing bestående av basilika och vitlök med olivolja. Så enkel med god. Samt torkad parmaskinka som jag lagt i ugnen en stund.
Vi hade räkor med aioli, Parmaskinka, stark korv och ost och melon, samt lite cider.
Vi satt i vår härliga lounge och njöt av en fin kväll tillsammans. Vad jag älskar denna mannen!!

20130706-140225.jpg

20130706-140249.jpg

20130706-140305.jpg

20130706-140356.jpg

2 Kommentarer

  1. Sandra Rogers

    Vad mysigt för er och gott det ser ut!

  2. Johan Kammari

    Härligt!

    God mat och dryck i de bästa av sällskap är nog så nära himlen man når här i livet och efter detta.

    Ha en fortsatt trevlig sommar och Välkomna hit till Parken Zoo i E-tuna

    Mvh JK

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *