Header Image

Sandra - Mamma till Wilmer och Joline

Välkommen till Sandras blogg! Jag är en 27 årig tjej, toppbloggare i Norrköping och hos Vimedbarn, och mamma till Wilmer & Joline. Jag bor med min sambo, i vårt nybyggda hus utanför Norrköping. Hos mig får du läsa om det mesta inom familjeliv, mat & bakning med receptinspiration, inredning, shopping, resor och mycket mer. Välkomna hit! Vill ni komma i kontakt med mig? Maila på: [email protected]

Det ständiga gissandet!

Publicerad,

Det värsta med att vara förälder är det ständiga gissandet.
När man har en liten plutt som bara gråter och gråter och inte kan berätta vad det är som är fel, och man ska försöka att på något sätt trösta och lista ut vad som är felet.
Det är så himla frustrerande att inte veta om de har ont någonstans, om de gråter för att de är trötta, drömt någon mardröm, eller bara gråter för gråtandets skull.

Inatt var en sån natt. Joline sov jätte oroligt och grät och grät flera gånger. Och jag gick med henne i min famn, fram och tillbaka och försökte förstå vad felet var.
Älskade lilla hjärta! Jag hoppas att du sover gott i natt. Jag älskar dig av hela mitt hjärta och det gör ont i mig när du är ledsen!


5 Kommentarer

  1. Kikar in och säger Hej 🙂
    Mysig blogg du har, och jätte fina barn!
    Hoppas ni har det bra?
    MVH/Satu

  2. sötnosan 🙂

  3. Åh så söt hon e 🙂

  4. Ja det är väldigt jobbigt när man inte vet vad som är fel! Som tur är gråter våran tjej sällan och oftast är det ärtt simpla saker som hon vill. Väldigt skönt!
    Haha! Jag ser att eran lilla tjej också har fått två små söta tänder där nere! Försöker få bild på Mejas, men är väldigt svårt! Grattis till ditt lyckade kort 😉

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *