Header Image

Sandra - Mamma till Wilmer och Joline

Välkommen till Sandras blogg! Jag är en 27 årig tjej, toppbloggare i Norrköping och hos Vimedbarn, och mamma till Wilmer & Joline. Jag bor med min sambo, i vårt nybyggda hus utanför Norrköping. Hos mig får du läsa om det mesta inom familjeliv, mat & bakning med receptinspiration, inredning, shopping, resor och mycket mer. Välkomna hit! Vill ni komma i kontakt med mig? Maila på: [email protected]

Bowling + La Uva – bilder!

Publicerad,

Hade en jätte trevlig kväll igår.
Pappa skjutsade in oss till bowlingen, sen tog vi taxi till la uva och buss hem.
Det kändes riktigt skumt att åka buss, för det var sjukt länge sedan.

Igår var jag så sjukt dålig på bowlingen. Brukar inte gå sådär dåligt, men vet inte vad som hände igår. haha. Men kul var det iallafall och det var ju huvudsaken.
La Uva var det som alltid sjukt god mat. Deras Mojitos är så jäkla goda, så man skulle kunna dricka hur många som helst =)

När vi kände oss nöjda, så gick vi vidare till The Black Lion inn en sväng, och därifrån blev vi lite sena, så vi fick SPRINGA till bussen. Jag trodde jag skulle kissa på mig för jag skrattade så mycket.
Allison hade höga klackar på sig så hon kunde inte springa i snöslasket, så Claes tar henne på ryggen och springer som en galning. Jag springer bevid och asgarvar. (Så synd att jag inte tog kort, men i den stressen hann vi inte med det. Om vi kommit ½ min senare hade vi missat bussen). Det måste sett så jäkla roligt ut. Undrar verkligen vad de som såg oss tänkte =) Men vi hann till bussen och det var skönt det. Annars hade vi fått stått ute och väntat i 1 h.

Här kommer några bilder





Efter all god mat var jag supermätt…Inte gravid i 6.e månaden 😉 (Spänner såklart ut magen)

1 Kommentar

  1. vad gott det såg ut att vara. har ni haft en bra jul? grattis iefterskott!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *