Bilder från gårdagens djurparksbesök!
Vi hade en jätte bra dag i djurparken igår. Barnen var på toppen humör och vi fick ledtrådar av spöken så vi kunde hitta Bamse.
De hade anordnat det här jättefint och satt upp en ny delfinshow just för denna helgen med passande musik och med spöken som smög omkring.
Utsmyckningarna var också jätte bra!
Jag vaknade dock upp med världens halsont på morgonen och det blev värre under dagen så jag fick en tid på vc på em, där det konstaterades halsfluss! 🙁
Har påbörjat penicillinkur nu så hoppas det snart blir bättre. Har fortfarande riktigt ont!! 🙁
På kvällen var vi på Halloweenmiddag hos Claes föräldrar med min släkt. Jätte god mat och trevligt!!
Idag står kalas på Busfabriken på schemat för Wilmer.
Vad mysigt det ser ut! Längtar till Julian blir lite större så vi också kan göra lite mer utflykter!
Krya på dig! Se till att vila mycket. Ups nu kom undersköterskan Lovisa fram. Hur mysigt var det i djurparken under den här helgen? Lyckades Wilmer hitta den bortrövade Bamse?? Kram och ha en fin allhelgona