Header Image

Sandra - Mamma till Wilmer och Joline

Välkommen till Sandras blogg! Jag är en 27 årig tjej, toppbloggare i Norrköping och hos Vimedbarn, och mamma till Wilmer & Joline. Jag bor med min sambo, i vårt nybyggda hus utanför Norrköping. Hos mig får du läsa om det mesta inom familjeliv, mat & bakning med receptinspiration, inredning, shopping, resor och mycket mer. Välkomna hit! Vill ni komma i kontakt med mig? Maila på: [email protected]

Att resa lättpackat!

Publicerad,

London närmar sig med stormsteg!!
Imorgon åker vi, och de ska verkligen bli så kul. Vi tjejer är sååå taggade och har inte pratat om något annat typ de sista 2 veckorna.

Har dock lite problem med att resa så lättpackat. Har inte alls packat ner mycket kläder, eftersom stora delar av resan kommer bestå av just shopping.
Men de känns så konstigt att bara ha med några få ombyten, typ ett par skor och sen smink å sånt såklart.

Jag brukar alltid ha resväskan fullproppad med kläder, smycken och skor redan på ditresan, just för att jag hatar att ha en förutbestämd outfit varje dag.
Vill ha lite valmöjlighet och kombinationsmöjligheter, så den här packningen känns såå fel och konstig.
Men får tänka att jag behöver all plats jag kan få för allt nytt som ska inhandlas. Känns ändå bra att vi checkat in väskor, så man inte behöver tänka på att allt ska rymmas i ett pluttigt handbagage.
Det här är verkligen ett I lands problem, jag vet, men menar bara på att de är en konstig känsla mot hur jag brukar packa inför resor.

Det jag helst av allt vill komma hem med från London är massa nya snygga sommarskor, kanske en ny skinnjacka/vårjacka och massa snygga toppar/klänningar/shorts.
Härliga sommarkläder helt enkelt 🙂


 

 

 

1 Kommentar

  1. Åh vilka snygga shorts! Ha så kul i London, fantastisk stad!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *