Header Image

Sandra - Mamma till Wilmer och Joline

Välkommen till Sandras blogg! Jag är en 27 årig tjej, toppbloggare i Norrköping och hos Vimedbarn, och mamma till Wilmer & Joline. Jag bor med min sambo, i vårt nybyggda hus utanför Norrköping. Hos mig får du läsa om det mesta inom familjeliv, mat & bakning med receptinspiration, inredning, shopping, resor och mycket mer. Välkomna hit! Vill ni komma i kontakt med mig? Maila på: [email protected]

Ska man känna sig drabbad??

Publicerad,

Det är ju kaos i Grekland. Strejker hit och dit och massa ekonomiskt tjafs..

Vi har ju en inbokad resa till slutet av Augusti. Ska man känna sig drabbad av detta? Tänk om de ställer in resorna dit. Det har ju pratats om att landet kan gå i personlig konkurs..

5 Kommentarer

  1. Jag tror inte ni behöver oroa er, turister är ju landets ända säkra inkomst ju nu…
    Karin

  2. I agusti är det nog lugnt! 🙂
    Om dom nu har en ekonomisk kris så kommer dom ju behöva turister mer än någonsin.. Och strejken kan väll inte hålla på i 3-4 månader eller? heh

  3. Jag är med lite orolig för vi hade tänkt att boka resa i september. Jag tror inte det är någon fara… Tittade på nyhetsmorgon igår och då sa de att det bara är företagarna i Grekland som drabbas hårdast. Turisterna kunde vara lugna:)

  4. Du kan vara lugn ! 🙂 Hur länge har du varit i Grekland då ? kram

  5. Och vi åker om 1månad, först askmoln och sen ekonomisk kris. Suck!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *