Header Image

Sandra - Mamma till Wilmer och Joline

Välkommen till Sandras blogg! Jag är en 27 årig tjej, toppbloggare i Norrköping och hos Vimedbarn, och mamma till Wilmer & Joline. Jag bor med min sambo, i vårt nybyggda hus utanför Norrköping. Hos mig får du läsa om det mesta inom familjeliv, mat & bakning med receptinspiration, inredning, shopping, resor och mycket mer. Välkomna hit! Vill ni komma i kontakt med mig? Maila på: [email protected]

Att köpa lunch i Spöregn

Publicerad,

Idag när jag skulle gå och köpa lunch, så öppnar sig himlen, fast det är sol på samma gång. Jag blir verkligen DYNGSUR!!
Det rinner vatten i ansiktet och håret stripar sig av vattnet, mina leggings är dyngsura, och fickorna på jackan har det till och med kommit vatten i. Jag som hade lockigt hår idag. det är inte så lockigt längre.
Härligt att sätta sig och äta lunch alldeles genomblöt. NOT.

Idag har vi iaf fått en ros och tårta på jobbet.
Ros för att vi har gått in i en ny organisation, och jag var med i en grupp som hade hand om alla kompetenser som nu lagts ner så vi fick gå över till att bara ha 2 olika kompetenser. (helt sjukt att det inte gick att lösa på något bra sätt eftersom det är det absolut bästa för kunden) Men men.
Tårta fick vi för att vi hade vunnit någon tävling.

Här kommer några dåliga bilder tagna med mobilen. Mina rosor jag fick i förra veckan fick sällskap =)

1 Kommentar

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *