Header Image

Sandra - Mamma till Wilmer och Joline

Välkommen till Sandras blogg! Jag är en 27 årig tjej, toppbloggare i Norrköping och hos Vimedbarn, och mamma till Wilmer & Joline. Jag bor med min sambo, i vårt nybyggda hus utanför Norrköping. Hos mig får du läsa om det mesta inom familjeliv, mat & bakning med receptinspiration, inredning, shopping, resor och mycket mer. Välkomna hit! Vill ni komma i kontakt med mig? Maila på: [email protected]

Hårband till bebis!

Publicerad,

Är det någon som vet vart man kan hitta en gulligt hårband till en bebis på ca 6 mån?
H&m hade ett för ett par veckor sedan, men det var ju såklart slut när jag väl kom på att jag ville ha det.

Skulle vilja ha ett sådant när Joline döps. Helst i ljusrosa eller vitt, men typ en liten rosett eller så på..
Om ni vet vart jag kan hitta det, så får ni gärna skriva det i en kommentar =)

Detta är från H&m, men det är till större barn.. Men typ ett sådant, fast helst med en rosett istället..

7 Kommentarer

  1. Men kan du inte köpa det där för större barn och försöka sy till det så det passar Jolines huvud? 🙂

    Vet en del som har gjort egna sådana hårband utav bredare resårband och sytt på blomma från t.ex ett hårspänne eller liknande 🙂

  2. Har du kikat på Åhlens, Lindex eller fler H&M butiker? Köpte ett till min dotter på H&M med rosett när hon var bebis men det var ju länge sen.

  3. Om du inte hittar någon, så kan du ju alltid köpa ett för större barn och korta av bandet 🙂 Lycka till!

  4. Kan du inte ha en frågestund snart =)

  5. Jag köpte ett svart i lite jazz-stil på citygross faktiskt. Hade också letat runt och så var det ren tur att jag fick syn på ett dä r. De kanske har roligare band nu, det här va i november och passade liv som då var två månader.

  6. Åhlens har en snurra med baby krimskrams, Name It, Glitter och de större matvaruaffärerna.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *