STORSTÄDNING!
Herregud vilket ryck vi fick när vi kom hem från bomässan.
Vi sa att vi skulle städa ordning garderoben vi har i hallen, men det resulterade i rensning och storstädning i hela huset.
Jag har rensat massa skit i mitt nattduksbord, i våra badrumsskåp och rensat bort kläder från Wilmers garderob.
Plockat bort alla sommarskor, lagt upp leksaker på vinden osv osv.
Snacka om effektiv dag. Vi fick verkligen ett städryck!
Vi funderar på att fortsätta imorgon, fast ute.
Vi har 2 bodar på tomten som iprincip bara är fulla av skit från bygget, så de ska rensas och bli bra extra förvaringsytor. Helt perfekt att ställa in cyklar, gräsklippare, utedynor osv i vinter. men då ska det ju finnas plats för det också, och det gör det verkligen inte nu.
Bomässan var förövrigt inte så mycket att ha. Om man går i husbyggartankar så är det perfekt, men för oss som redan byggt nytt så var det inte mkt att ha. Men det var trevligt med en liten utflykt ändå. Fick med mig 5 inredningstidningar hem iaf. De hade 5 tidningar för 50 kr. Perfekt! =)
Menar du den grå med luva så är den från Lindex.
Den finns från stl. 86 å uppåt…
Lite stor för Wille än men jag va bara tvungen att köpa den ändå. =)
bra vilket kap=)