Header Image

Sandra - Mamma till Wilmer och Joline

Välkommen till Sandras blogg! Jag är en 27 årig tjej, toppbloggare i Norrköping och hos Vimedbarn, och mamma till Wilmer & Joline. Jag bor med min sambo, i vårt nybyggda hus utanför Norrköping. Hos mig får du läsa om det mesta inom familjeliv, mat & bakning med receptinspiration, inredning, shopping, resor och mycket mer. Välkomna hit! Vill ni komma i kontakt med mig? Maila på: [email protected]

fix och trix!

Publicerad,

Blev en skön sovmorgon idag.. både jag och Wille behövde det.
Sen har jag pysslat vidare med mina julklappar. Är nöjd med årets inköp =)

Camilla sms.a om jag ville komma bort till fiket en sväng så det gjorde vi. Var skönt att komma ut och få lite luft.

Claes ska på julbord ikväll med jobbet så jag bjöd in mig hos mamma och pappa. Det är så jävla segt att gå själv hemma en hel dag när det är sånt här piss väder.,.. Men idag fick jag ju iaf sällskap en sväng på fiket! Trevligt!

Nä nu gråter Wille.. dax att gå!

Sorry för en dålig bloggdag idag!

3 Kommentarer

  1. åh kan man inte få se lite mer bilder av ert hus??

  2. Ååå vad mysgt med baskamin. vill också ha =)

    Hoppas att ni får en trevig vecka, och såhär dagen före, Grattis på födelsedagen!

    Kram Linda

  3. Ne, jag hade verklgien hoppats på lite skandaler, men inte…Man har ju hört att det alltid är någon som hånlag med någon:P

    det kommer säkert gå jättebra med flygresan. Min mamma har en gud dotter som är född i mars (tror jag:P) och dom flög med henne till Österrike i somras och det gick jättebra! Hade jättegulliga hörlurar på sig:)

    Ja, jättekul att vinna saker, man tror ju inte att man kan göra det, men det går visst ibland!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *