Header Image

Sandra - Mamma till Wilmer och Joline

Välkommen till Sandras blogg! Jag är en 27 årig tjej, toppbloggare i Norrköping och hos Vimedbarn, och mamma till Wilmer & Joline. Jag bor med min sambo, i vårt nybyggda hus utanför Norrköping. Hos mig får du läsa om det mesta inom familjeliv, mat & bakning med receptinspiration, inredning, shopping, resor och mycket mer. Välkomna hit! Vill ni komma i kontakt med mig? Maila på: [email protected]

From the road!

Publicerad,

Just nu sitter jag i bilen påväg hem från Halmstad. Vi har varit där nere idag och firat Claes söta mormor som fyllt 95 år. Fatta att få vara så pigg som hon är och vara så gammal. Hon bor själv, på andra våningen. Handlar själv och mår bra! Vilken dröm! Hur som helst, det har varit en trevlig dag. Vi skulle egentligen stannat kvar i Halmstad över natten och åkt hem imorgon förmiddag. Men vi kände att vi lika gärna kunde åka hem ikväll. Smidigt att åka på kvällen och riktigt skönt att kunna få hela söndagen hemma. Hoppas dagen bjuder på lika fint väder imorgon som det varit idag. Vi är riktigt sugna på att börja förbereda framsidan nu som kommer vara ett riktigt stort projekt denna vår!

2 Kommentarer

  1. johanna-sofia

    Hej!
    Jag tänkte tipsa dig om att kolla in min blogg där jag säljer unika crystal bullet halsband, och även snart kommer att sälja andra smycken skapta för hand av främst naturprodukter.
    Välkommen in!
    Kram Johanna-Sofia
    http://creativity.webblogg.se/

  2. Kör försiktigt hem nu.
    Om ni har några tips om garderober (som jag skrivit om i senaste inlägget hos mig) så välkomnar vi det gärna!
    Ha en trevlig söndag!
    Kram

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *