Header Image

Sandra - Mamma till Wilmer och Joline

Välkommen till Sandras blogg! Jag är en 27 årig tjej, toppbloggare i Norrköping och hos Vimedbarn, och mamma till Wilmer & Joline. Jag bor med min sambo, i vårt nybyggda hus utanför Norrköping. Hos mig får du läsa om det mesta inom familjeliv, mat & bakning med receptinspiration, inredning, shopping, resor och mycket mer. Välkomna hit! Vill ni komma i kontakt med mig? Maila på: [email protected]

Pulkaåkning!

Publicerad,

Det blev lite pulka åkning idag.
Jag och Wilmer åkte ner till Sara, Tobbe och Wiggo och åkte i deras hemmatillverkade pulka backe. Perfekt för de små. Sen gick vi även och matade lite ankor i bäcken i närheten där de bor.

Efter att vi varit ute i kylan en stund gick vi in i värmen, och där fick vi lite lunch. En perfekt förmiddag.
Jag glömde dock minneskortet i datorn hemma, så jag kunde inte ta några egna bilder. Men Sara var gullig och skickade över några från dagen.


Wilmer gillade Tobbes gamla snowracer.


De åkte tillsammans också.

Och på rumpan! Wilmer blev super stolt när han fick låna Wiggos skidglasögon.

Men han skulle vara cool och ha dom på huvudet istället =)

Ankorna blev glada när de fick lite mat.

1 Kommentar

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *