Header Image

Sandra - Mamma till Wilmer och Joline

Välkommen till Sandras blogg! Jag är en 27 årig tjej, toppbloggare i Norrköping och hos Vimedbarn, och mamma till Wilmer & Joline. Jag bor med min sambo, i vårt nybyggda hus utanför Norrköping. Hos mig får du läsa om det mesta inom familjeliv, mat & bakning med receptinspiration, inredning, shopping, resor och mycket mer. Välkomna hit! Vill ni komma i kontakt med mig? Maila på: [email protected]

Jetlaggade kids och kaos kväll!

Publicerad,

Herregud vilken eftermiddag.
Barnen har varit helt speedade och galna. Joline super gnällig och gråtit för minsta lilla, Wilmer retas och gör allt för att hon ska bli ledsen.
Huset var kliniskt städat efter städerskans besök idag, men de dröjde inte många minuter tills det var totalt kaos. Hela soffan kaos med alla kuddar på golv och i en röra, barnens rum totalt upp och ned vända, och barnen var allmänt hysteriska. Bara sprang runt och stökade kändes det som.

Och sen när de är bråk och gråt hela tiden, då känner man verkligen inte att fredagskänslan infinner sig och att man lika gärna kunde varit kvar på jobbet
Tur att man fick 15 min i solen när man kom hem, och att middagen var god. Något positivt iallafall.
Men sen lugnade de ner sig och kvällen blev bättre som tur var.

Så nu hoppas vi helgen fortsätter som kvällen slutade. 🙂

Det var liten del av vårt fredagskaos. Förmodligen lite jetlaggade barn som är orsaken till det dåliga humöret.

 

 

20140426-000938.jpg

20140426-001158.jpg

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *